CTS Electronic Components 445C35D25M00000
445C35D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35D25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35D25M00000.pdf
Availability of 445C35D25M00000
QUANTITY
445C35D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35D25M00000
Internal Part NumberEIS-445C35D25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35D25M00000
Related Links445C35D, 445C35D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35D25M00000 Details Description
Related parts for 445C35D25M00000
IC BUFF/DVR TRI-ST DL 8DSBGA datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 200KSPS 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRANSDCR AC VOLT 0-150 VAC INPUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 16POS datasheet.pdf
RES 806K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP 6.3VDC 220UF 12 MOHM datasheet.pdf