CTS Electronic Components 445C35F24M00000
445C35F24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35F24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35F24M00000.pdf
Availability of 445C35F24M00000
QUANTITY
445C35F24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35F24M00000
Internal Part NumberEIS-445C35F24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35F24M00000
Related Links445C35F, 445C35F24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35F24M00000 Details Description
Related parts for 445C35F24M00000
CAP FILM 5100PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
TRAY BDHNDLR 17-3/4X10-3/4X2-1/8 datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 706K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 13MM LC RED C.A.- datasheet.pdf
WASHER FLAT M6 NYLON BLACK datasheet.pdf
ADAPTER - M25 TO PG16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 40V AXIAL datasheet.pdf