CTS Electronic Components 445C35K16M00000
445C35K16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35K16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35K16M00000.pdf
Availability of 445C35K16M00000
QUANTITY
445C35K16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35K16M00000
Internal Part NumberEIS-445C35K16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35K16M00000
Related Links445C35K, 445C35K16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35K16M00000 Details Description
Related parts for 445C35K16M00000
TERM SCEW HORZ SNAP-IN PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 80MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LEVEL BKLT GN/RD datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 7.88"LX4.73"W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
USB 2.0 SD/MMC FLASH MEDIA CTRLR datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf