CTS Electronic Components 445C3XE24M57600
445C3XE24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445C3XE24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C3XE24M57600.pdf
Availability of 445C3XE24M57600
QUANTITY
445C3XE24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C3XE24M57600
Internal Part NumberEIS-445C3XE24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C3XE24M57600
Related Links445C3XE, 445C3XE24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C3XE24M57600 Details Description
Related parts for 445C3XE24M57600
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
LED 3MM 5V GREEN datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC 1.5KE datasheet.pdf
CONV DC/DC 7A 12V 1.2VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MIN D FE PCRAIGHT 9 POLE IP67 SO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
BC-500X10- 7 GN datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf