CTS Electronic Components 445C3XF12M00000
445C3XF12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C3XF12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C3XF12M00000.pdf
Availability of 445C3XF12M00000
QUANTITY
445C3XF12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C3XF12M00000
Internal Part NumberEIS-445C3XF12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C3XF12M00000
Related Links445C3XF, 445C3XF12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C3XF12M00000 Details Description
Related parts for 445C3XF12M00000
DIODE BRIDGE 1000V 2A KBPM datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL10H/AE10G/HPL10H datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 300MA 3.75 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf