CTS Electronic Components 445C3XF24M00000
445C3XF24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C3XF24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C3XF24M00000.pdf
Availability of 445C3XF24M00000
QUANTITY
445C3XF24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C3XF24M00000
Internal Part NumberEIS-445C3XF24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C3XF24M00000
Related Links445C3XF, 445C3XF24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C3XF24M00000 Details Description
Related parts for 445C3XF24M00000
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf