CTS Electronic Components 445C3XF24M00000
445C3XF24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C3XF24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C3XF24M00000.pdf
Availability of 445C3XF24M00000
QUANTITY
445C3XF24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C3XF24M00000
Internal Part NumberEIS-445C3XF24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C3XF24M00000
Related Links445C3XF, 445C3XF24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C3XF24M00000 Details Description
Related parts for 445C3XF24M00000
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 09VIN 24VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 357MA 550 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED WITH SPACER 5MM YELLOW TH datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 105W datasheet.pdf