CTS Electronic Components 445C3XK13M00000
445C3XK13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C3XK13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C3XK13M00000.pdf
Availability of 445C3XK13M00000
QUANTITY
445C3XK13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C3XK13M00000
Internal Part NumberEIS-445C3XK13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C3XK13M00000
Related Links445C3XK, 445C3XK13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C3XK13M00000 Details Description
Related parts for 445C3XK13M00000
HEAT SHRINK CLR 1" X 4' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BOOST PWM CM 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf