CTS Electronic Components 445I23C24M57600
445I23C24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I23C24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23C24M57600.pdf
Availability of 445I23C24M57600
QUANTITY
445I23C24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23C24M57600
Internal Part NumberEIS-445I23C24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23C24M57600
Related Links445I23C, 445I23C24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23C24M57600 Details Description
Related parts for 445I23C24M57600
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 2DECK 1POLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 35A DO5 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 250MM 1.32 datasheet.pdf
WET-M25 BRASS EARTH TAG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf