CTS Electronic Components 445I23G20M00000
445I23G20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I23G20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23G20M00000.pdf
Availability of 445I23G20M00000
QUANTITY
445I23G20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23G20M00000
Internal Part NumberEIS-445I23G20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23G20M00000
Related Links445I23G, 445I23G20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23G20M00000 Details Description
Related parts for 445I23G20M00000
IC FLASH 256MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2WIRE 10-UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/CAP datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 23 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf