CTS Electronic Components 445I23G25M00000
445I23G25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I23G25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23G25M00000.pdf
Availability of 445I23G25M00000
QUANTITY
445I23G25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23G25M00000
Internal Part NumberEIS-445I23G25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23G25M00000
Related Links445I23G, 445I23G25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23G25M00000 Details Description
Related parts for 445I23G25M00000
CONN PLUG 12 POS METRIMATE datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.2A 23 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf