CTS Electronic Components 445I25E27M00000
445I25E27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25E27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25E27M00000.pdf
Availability of 445I25E27M00000
QUANTITY
445I25E27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25E27M00000
Internal Part NumberEIS-445I25E27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25E27M00000
Related Links445I25E, 445I25E27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25E27M00000 Details Description
Related parts for 445I25E27M00000
IC ENCODR CODEHOP KEELOQ 14TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO204AC datasheet.pdf
IC 3PLL EPROM CLOCK GEN 20-SOIC datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf