CTS Electronic Components 445I25L25M00000
445I25L25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25L25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25L25M00000.pdf
Availability of 445I25L25M00000
QUANTITY
445I25L25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25L25M00000
Internal Part NumberEIS-445I25L25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25L25M00000
Related Links445I25L, 445I25L25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25L25M00000 Details Description
Related parts for 445I25L25M00000
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN G13 STYLE COVER END CAP datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BAG HAND TOOLS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
FUSE 600MA datasheet.pdf