CTS Electronic Components 445I25S12M00000
445I25S12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25S12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm Series 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25S12M00000.pdf
Availability of 445I25S12M00000
QUANTITY
445I25S12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25S12M00000
Internal Part NumberEIS-445I25S12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25S12M00000
Related Links445I25S, 445I25S12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25S12M00000 Details Description
Related parts for 445I25S12M00000
IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-363 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 1206 datasheet.pdf
WIRE CUTTER FOR CST datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 240PS .050" SLD datasheet.pdf
ENCLOSURE ASSY 4U DESKTOP datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
SL 7.62HP/03/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20UQFN datasheet.pdf
ECON 2 HDR COMB 35 POS datasheet.pdf