CTS Electronic Components 445I25S24M00000
445I25S24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25S24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25S24M00000.pdf
Availability of 445I25S24M00000
QUANTITY
445I25S24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25S24M00000
Internal Part NumberEIS-445I25S24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25S24M00000
Related Links445I25S, 445I25S24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25S24M00000 Details Description
Related parts for 445I25S24M00000
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 81MAPBGA datasheet.pdf
CONN HEADR 78POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 T/H datasheet.pdf