CTS Electronic Components 445I25S24M00000
445I25S24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25S24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25S24M00000.pdf
Availability of 445I25S24M00000
QUANTITY
445I25S24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25S24M00000
Internal Part NumberEIS-445I25S24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25S24M00000
Related Links445I25S, 445I25S24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25S24M00000 Details Description
Related parts for 445I25S24M00000
RES ARRAY 15 RES 390 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR25 10MM datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 3/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 82 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CTV 29C 29#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
0,22UF 50V 4X5,3 datasheet.pdf