CTS Electronic Components 445I32B20M00000
445I32B20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I32B20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32B20M00000.pdf
Availability of 445I32B20M00000
QUANTITY
445I32B20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32B20M00000
Internal Part NumberEIS-445I32B20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32B20M00000
Related Links445I32B, 445I32B20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32B20M00000 Details Description
Related parts for 445I32B20M00000
FIXED IND 47UH 620MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
MIC COND ANALOG NOISE CAN -54DB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 5 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 6LFCSP datasheet.pdf