CTS Electronic Components 445I32D24M57600
445I32D24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I32D24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32D24M57600.pdf
Availability of 445I32D24M57600
QUANTITY
445I32D24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32D24M57600
Internal Part NumberEIS-445I32D24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32D24M57600
Related Links445I32D, 445I32D24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32D24M57600 Details Description
Related parts for 445I32D24M57600
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
PRO-CRIMPER ASSY CES datasheet.pdf
FILTER EMI 100 PF PI TYPE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP R-R 10MHZ 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf