CTS Electronic Components 445I32S20M00000
445I32S20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I32S20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32S20M00000.pdf
Availability of 445I32S20M00000
QUANTITY
445I32S20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32S20M00000
Internal Part NumberEIS-445I32S20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32S20M00000
Related Links445I32S, 445I32S20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32S20M00000 Details Description
Related parts for 445I32S20M00000
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 19.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
USB A-B 28/26 1.32M FULL RATED datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER EVAL BOAR datasheet.pdf
RES 59 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf