CTS Electronic Components 445I32S24M57600
445I32S24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I32S24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32S24M57600.pdf
Availability of 445I32S24M57600
QUANTITY
445I32S24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32S24M57600
Internal Part NumberEIS-445I32S24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32S24M57600
Related Links445I32S, 445I32S24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32S24M57600 Details Description
Related parts for 445I32S24M57600
CARDEDGE 18POS .156 BLACK datasheet.pdf
CAP CER 12PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM LENS 0.100" datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO252-2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.6V 2W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf