CTS Electronic Components 445I33B16M00000
445I33B16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I33B16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33B16M00000.pdf
Availability of 445I33B16M00000
QUANTITY
445I33B16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33B16M00000
Internal Part NumberEIS-445I33B16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33B16M00000
Related Links445I33B, 445I33B16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33B16M00000 Details Description
Related parts for 445I33B16M00000
FIXED IND 3.9UH 7.3A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RING TONG 24-20AWG #4 PIDG datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 4POS R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN REC PIN HSGASSY 30POS datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23 datasheet.pdf