CTS Electronic Components 445I33B24M00000
445I33B24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I33B24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33B24M00000.pdf
Availability of 445I33B24M00000
QUANTITY
445I33B24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33B24M00000
Internal Part NumberEIS-445I33B24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33B24M00000
Related Links445I33B, 445I33B24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33B24M00000 Details Description
Related parts for 445I33B24M00000
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.1A TO220-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 32 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 536 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf