CTS Electronic Components 445I33C16M00000
445I33C16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I33C16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33C16M00000.pdf
Availability of 445I33C16M00000
QUANTITY
445I33C16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33C16M00000
Internal Part NumberEIS-445I33C16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33C16M00000
Related Links445I33C, 445I33C16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33C16M00000 Details Description
Related parts for 445I33C16M00000
IDC CABLE - MKC26K/MC26M/MCE26K datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 10CKT DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 77MA 66 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E 4500K WHITE SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 36.5625MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
4.7UF 200V 10X20 105C RAD datasheet.pdf