CTS Electronic Components 445I33C24M57600
445I33C24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I33C24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33C24M57600.pdf
Availability of 445I33C24M57600
QUANTITY
445I33C24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33C24M57600
Internal Part NumberEIS-445I33C24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33C24M57600
Related Links445I33C, 445I33C24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33C24M57600 Details Description
Related parts for 445I33C24M57600
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SOIC datasheet.pdf
MTRJ JACK KIT 6PCK 50/125 RED datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
DUP FEED-THRU WEATHER PROOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf
ATM 12S KIT WEDGE & CONTACTS datasheet.pdf
RIGHT ANGLE CAMERA CABLE 5M datasheet.pdf
CELLULAR ROUTER US CANADA WR21 datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 SKT PLUG datasheet.pdf
DISPLAY 0.54" 14SEG RED datasheet.pdf
22UF 250V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf