CTS Electronic Components 445I33E16M00000
445I33E16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I33E16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I33E16M00000.pdf
Availability of 445I33E16M00000
QUANTITY
445I33E16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I33E16M00000
Internal Part NumberEIS-445I33E16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I33E16M00000
Related Links445I33E, 445I33E16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I33E16M00000 Details Description
Related parts for 445I33E16M00000
THERMAL PAD TO-220 .005" Q3 datasheet.pdf
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .600" datasheet.pdf
IC 4-TO-10 DECOD 1 OF 10 16-SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf