CTS Electronic Components 445I35C20M00000
445I35C20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35C20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35C20M00000.pdf
Availability of 445I35C20M00000
QUANTITY
445I35C20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35C20M00000
Internal Part NumberEIS-445I35C20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35C20M00000
Related Links445I35C, 445I35C20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35C20M00000 Details Description
Related parts for 445I35C20M00000
IC DAC 16BIT QUAD W/SPI 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RECEIVERS ZERO-IF 28TQFN datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER INVERT 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CABLE STR FMAL-STR FMAL 2POS 3' datasheet.pdf
ACOUSTIC DAMPER datasheet.pdf
FORM 2K5 STATION FRAME KIT 2 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf