CTS Electronic Components 445I35C24M00000
445I35C24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35C24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35C24M00000.pdf
Availability of 445I35C24M00000
QUANTITY
445I35C24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35C24M00000
Internal Part NumberEIS-445I35C24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35C24M00000
Related Links445I35C, 445I35C24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35C24M00000 Details Description
Related parts for 445I35C24M00000
CONN HEADER RT/A 64POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 43 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
GASKET REPLACEMENT LT MOD+BASE datasheet.pdf
A5 4.0KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
BT LE PLATFORM MOD JST U.FL datasheet.pdf
PMI T-1 3/4 DIM CLEAR BLACKOUT datasheet.pdf
TERM RING INS LARGE WIRE datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf