CTS Electronic Components 445I35C24M00000
445I35C24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35C24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35C24M00000.pdf
Availability of 445I35C24M00000
QUANTITY
445I35C24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35C24M00000
Internal Part NumberEIS-445I35C24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35C24M00000
Related Links445I35C, 445I35C24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35C24M00000 Details Description
Related parts for 445I35C24M00000
RES ARRAY 15 RES 330K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2500MAH datasheet.pdf
IC MCU ARM7 32KB FLASH 40LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.1W D 20WQFN datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 2.4K OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SYNTH 8-SOIC datasheet.pdf
OBD MALE HOUSING 16POS datasheet.pdf