CTS Electronic Components 445I35D25M00000
445I35D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35D25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35D25M00000.pdf
Availability of 445I35D25M00000
QUANTITY
445I35D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35D25M00000
Internal Part NumberEIS-445I35D25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35D25M00000
Related Links445I35D, 445I35D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35D25M00000 Details Description
Related parts for 445I35D25M00000
IC REG LDO ADJ 20MA 6DFN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO3P datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 100 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/GRN RD/GRN datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 29C 29#16 SKT PLUG datasheet.pdf
Wideband 4 GHz, 36 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, Dual SPDT IC datasheet.pdf