CTS Electronic Components 445I35E27M00000
445I35E27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35E27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35E27M00000.pdf
Availability of 445I35E27M00000
QUANTITY
445I35E27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35E27M00000
Internal Part NumberEIS-445I35E27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35E27M00000
Related Links445I35E, 445I35E27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35E27M00000 Details Description
Related parts for 445I35E27M00000
FITTING COVER COUPLER OFF WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
RES 331 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 280MA 1 OHM SMD datasheet.pdf