CTS Electronic Components 445I35F13M00000
445I35F13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35F13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35F13M00000.pdf
Availability of 445I35F13M00000
QUANTITY
445I35F13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35F13M00000
Internal Part NumberEIS-445I35F13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35F13M00000
Related Links445I35F, 445I35F13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35F13M00000 Details Description
Related parts for 445I35F13M00000
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 ZB-ETH/CELL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.35A 210 MOHM datasheet.pdf