CTS Electronic Components 445I35G12M00000
445I35G12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35G12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35G12M00000.pdf
Availability of 445I35G12M00000
QUANTITY
445I35G12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35G12M00000
Internal Part NumberEIS-445I35G12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35G12M00000
Related Links445I35G, 445I35G12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35G12M00000 Details Description
Related parts for 445I35G12M00000
IC DAC HS 16BIT 28-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 2.15A 28 MOHM TH datasheet.pdf
CONV DC-DC TRPL 3.3/1.5/1.2V VRT datasheet.pdf
CONN PLUG IDC 50POS CABLE ASSY datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 16V 470 OHM 110C datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf