CTS Electronic Components 445I35G13M00000
445I35G13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35G13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35G13M00000.pdf
Availability of 445I35G13M00000
QUANTITY
445I35G13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35G13M00000
Internal Part NumberEIS-445I35G13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)