CTS Electronic Components 445I35H20M00000
445I35H20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35H20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35H20M00000.pdf
Availability of 445I35H20M00000
QUANTITY
445I35H20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35H20M00000
Internal Part NumberEIS-445I35H20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35H20M00000
Related Links445I35H, 445I35H20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35H20M00000 Details Description
Related parts for 445I35H20M00000
HDM BP CLOSED END OPT ST 30 SAU datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 68MM datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 17POS THRUHL datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.0V 4-USPN datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 1W 3014 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf