CTS Electronic Components 445I35J24M57600
445I35J24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I35J24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35J24M57600.pdf
Availability of 445I35J24M57600
QUANTITY
445I35J24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35J24M57600
Internal Part NumberEIS-445I35J24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35J24M57600
Related Links445I35J, 445I35J24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35J24M57600 Details Description
Related parts for 445I35J24M57600
SENSOR 3000PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 45V 9.5A 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW ALF2 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN CAP PROTECTIVE SHELL SIZE 1 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf