CTS Electronic Components 445I35J24M57600
445I35J24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I35J24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35J24M57600.pdf
Availability of 445I35J24M57600
QUANTITY
445I35J24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35J24M57600
Internal Part NumberEIS-445I35J24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35J24M57600
Related Links445I35J, 445I35J24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35J24M57600 Details Description
Related parts for 445I35J24M57600
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.2PF 100V 0603 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8DIP datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
WIRING TROUGH STEEL 4X4X48" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf