CTS Electronic Components 445I35K24M00000
445I35K24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35K24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35K24M00000.pdf
Availability of 445I35K24M00000
QUANTITY
445I35K24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35K24M00000
Internal Part NumberEIS-445I35K24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35K24M00000
Related Links445I35K, 445I35K24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35K24M00000 Details Description
Related parts for 445I35K24M00000
FIXED IND 8.2UH 250MA 1.32 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LCD TFT DISPLAY 5.7" TRANS datasheet.pdf
KD POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 5W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RS-232 CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf