CTS Electronic Components 445I35K27M00000
445I35K27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35K27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35K27M00000.pdf
Availability of 445I35K27M00000
QUANTITY
445I35K27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35K27M00000
Internal Part NumberEIS-445I35K27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35K27M00000
Related Links445I35K, 445I35K27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35K27M00000 Details Description
Related parts for 445I35K27M00000
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
SCR MOD DUAL 1200V 150A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP POLY 0.68UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf