CTS Electronic Components 445I35L13M00000
445I35L13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35L13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35L13M00000.pdf
Availability of 445I35L13M00000
QUANTITY
445I35L13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35L13M00000
Internal Part NumberEIS-445I35L13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35L13M00000
Related Links445I35L, 445I35L13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35L13M00000 Details Description
Related parts for 445I35L13M00000
UNI GUIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CR BKR MAG-HYDR 40A 480VAC/80VDC datasheet.pdf