CTS Electronic Components 445I35L20M00000
445I35L20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35L20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35L20M00000.pdf
Availability of 445I35L20M00000
QUANTITY
445I35L20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35L20M00000
Internal Part NumberEIS-445I35L20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35L20M00000
Related Links445I35L, 445I35L20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35L20M00000 Details Description
Related parts for 445I35L20M00000
RES 215 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 65W datasheet.pdf
IC DIGITAL POTENTIOMETER 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.5% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 100W datasheet.pdf