CTS Electronic Components 445W22A12M00000
445W22A12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22A12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 10pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22A12M00000.pdf
Availability of 445W22A12M00000
QUANTITY
445W22A12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22A12M00000
Internal Part NumberEIS-445W22A12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22A12M00000
Related Links445W22A, 445W22A12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22A12M00000 Details Description
Related parts for 445W22A12M00000
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RING 14-16 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES WW 1W 1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.55A TO252-5 datasheet.pdf
FUSE PULLER ACS GIANT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 10% 20W TO263 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 12.3A 40 MOHM TH datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf