CTS Electronic Components 445W22A14M31818
445W22A14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445W22A14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 20ppm 10pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22A14M31818.pdf
Availability of 445W22A14M31818
QUANTITY
445W22A14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22A14M31818
Internal Part NumberEIS-445W22A14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22A14M31818
Related Links445W22A, 445W22A14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22A14M31818 Details Description
Related parts for 445W22A14M31818
RES SMD 1.5KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
1 INCH HST RED SMALL 25' SPOOL datasheet.pdf
20" 24-BIT LVDS CABLE datasheet.pdf
EXTENSION CABLE 2M FOR LH-50 datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
AB 14C 4#16, 10#12 SKT PLUG datasheet.pdf
270 MHz, 400 uA Current Feedback Amplifier IC datasheet.pdf