CTS Electronic Components 445W22C20M00000
445W22C20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22C20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22C20M00000.pdf
Availability of 445W22C20M00000
QUANTITY
445W22C20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22C20M00000
Internal Part NumberEIS-445W22C20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22C20M00000
Related Links445W22C, 445W22C20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22C20M00000 Details Description
Related parts for 445W22C20M00000
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
PTC THERMISTOR T 1970-A 100-A 62 datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN3/2 DIF 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf