CTS Electronic Components 445W22D24M57600
445W22D24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W22D24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22D24M57600.pdf
Availability of 445W22D24M57600
QUANTITY
445W22D24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22D24M57600
Internal Part NumberEIS-445W22D24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22D24M57600
Related Links445W22D, 445W22D24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22D24M57600 Details Description
Related parts for 445W22D24M57600
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 315MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 12A 250V datasheet.pdf