CTS Electronic Components 445W22J20M00000
445W22J20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22J20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22J20M00000.pdf
Availability of 445W22J20M00000
QUANTITY
445W22J20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22J20M00000
Internal Part NumberEIS-445W22J20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22J20M00000
Related Links445W22J, 445W22J20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22J20M00000 Details Description
Related parts for 445W22J20M00000
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1.2A (Switch) Camera Flash TSOT-23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8WSON datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/LC/SC CONN datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 330 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 340 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf