CTS Electronic Components 445W22J20M00000
445W22J20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22J20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22J20M00000.pdf
Availability of 445W22J20M00000
QUANTITY
445W22J20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22J20M00000
Internal Part NumberEIS-445W22J20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22J20M00000
Related Links445W22J, 445W22J20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22J20M00000 Details Description
Related parts for 445W22J20M00000
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC COUNTER/DIVIDER OCT 16-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.7A TO-220SIS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
D4N-1A2G datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 2PVH 4COL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER datasheet.pdf