CTS Electronic Components 445W22L24M00000
445W22L24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22L24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22L24M00000.pdf
Availability of 445W22L24M00000
QUANTITY
445W22L24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22L24M00000
Internal Part NumberEIS-445W22L24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22L24M00000
Related Links445W22L, 445W22L24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22L24M00000 Details Description
Related parts for 445W22L24M00000
IC REG LDO ADJ 7A TO220AB datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 3-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.2A (Flash) Camera Flash 12-DSBGA (1.53x1.98) datasheet.pdf
LIMIT SW, ROLLER LEVER datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf