CTS Electronic Components 445W23B12M00000
445W23B12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W23B12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 13pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W23B12M00000.pdf
Availability of 445W23B12M00000
QUANTITY
445W23B12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W23B12M00000
Internal Part NumberEIS-445W23B12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W23B12M00000
Related Links445W23B, 445W23B12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W23B12M00000 Details Description
Related parts for 445W23B12M00000
RES 82K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 960MHZ 0603 datasheet.pdf
CAP TACTILE RECT FROSTED WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 100MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 215MHZ SOT23-5 datasheet.pdf