CTS Electronic Components 445W23J20M00000
445W23J20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W23J20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W23J20M00000.pdf
Availability of 445W23J20M00000
QUANTITY
445W23J20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W23J20M00000
Internal Part NumberEIS-445W23J20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W23J20M00000
Related Links445W23J, 445W23J20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W23J20M00000 Details Description
Related parts for 445W23J20M00000
DIP CABLE - CDP14G/AE14G/X datasheet.pdf
TORCH BUTANE FLAMELESS datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V U2J 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 19.69MM datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RJI CORD4XAWG22/7 TORSION HAN P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf