CTS Electronic Components 445W23K20M00000
445W23K20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W23K20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W23K20M00000.pdf
Availability of 445W23K20M00000
QUANTITY
445W23K20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W23K20M00000
Internal Part NumberEIS-445W23K20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W23K20M00000
Related Links445W23K, 445W23K20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W23K20M00000 Details Description
Related parts for 445W23K20M00000
JUMPER-H9991TR/1852VI/X 6" datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 5.1MM DIA TO-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8-9BIT INVERT 24SSOP datasheet.pdf
IC MCU ARM7 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.75M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR LIQUID LEAK 12-24VDC PNP datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf